تماس با ما
چهارشنبه, 3 مرداد 1403
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ 
به مناسبت روز عفاف و حجاب صورت پذیرفت:
برگزاری نشست تبیین شاخص های عفاف و حجاب در شركت نفت و گاز اروندان
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، شنبه (۲۴ تیرماه ۱۴۰۲)، به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب، سالروز سرکوب خونین قیام مردم علیه کشف حجاب در مسجد گوهرشاد، و همچنین گرامیداشت ۲۳ تیرماه روز ملی تکریم خانواده و جمعیت، نشست بانوان شرکت نفت و گاز اروندان در دفتر اهواز این شرکت برگزار شد.

این نشست فرهنگی با حضور مشاورین مدیرعامل در امور بانوان از شرکت های نفت و گاز اروندان، مناطق نفتخیز جنوب، نفت و گاز کارون و خانم ریحانی مسئول دبیرخانه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خوزستان و جمعی از بانوان شاغل در این شرکت همراه بود.

در ابتدای این نشست خانم حسینی مشاور مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان در امور بانوان و خانواده، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بانوان شهیدی که در ۲۱ تیر ۱۳۱۴ به جرم دفاع از حیثیت و عفت به خاک و خون کشیده شدند، بیان داشت: هدف از برگزاری این جلسات یادآوری و ارائه الگویی ایرانی اسلامی است که بهترین روش برای حضور موفق زن در جامعه قرار گیرد، به‌ نحوی که ابعاد وجودی زن فدای ظاهر او نشده و زمینه رشد او در عرصه کار و تلاش فراهم سازد. وی افزود: الگوی حجاب در این زمینه تنها پوشش نبوده، بلکه دقت در رفتار است که آلوده نشویم و آلوده نسازیم.

در ادامه خانم ریحانی طی سخنانی ضمن تبیین دیدگاه اسلام در خصوص جایگاه ویژه زن، به مقایسه دیدگاه غرب و شرق نسبت به زن پرداخته و اظهار کرد: مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری، موضع انقلاب اسلامی در موضوع زن، موضع دفاعی نیست و اتفاقا انقلاب اسلامی بود که آزادی، زندگی عفیفانه و کرامت را به زنان ایرانی هدیه کرد و زمینه حضور اجتماعی و سیاسی زنان ایرانی با حفظ کرامت را فراهم آورد.
 
وی با تاکید بر این نکته که شعار زن زندگی آزادی به معنای واقعی، شعار انقلاب اسلامی است که برای به ثمره رساندن آن هزاران شهید، جانباز و اسیر تقدیم شده، افزود: انقلاب اسلامی الگوی زن «نه شرقی و نه غربی» و متعهد به خانواده و تأثیرگذار بر جامعه را به تمام دنیا معرفی کرد. مسئله عفاف، مسئله عقلی، اخلاقی و شرعی است که موجبات سلامت جامعه را فراهم می آورد . عفاف بر اقسام مختلفی از قبیل عفاف در نگاه، رفتار، گفتار و پوشش است که لازم است با نظارت بیشتر دستگاه و همکاری بانوان  شاهد اجرای هر چه بیشتر و بهتر قانون در جامعه باشیم.

گفتنی است در انتهای این نشست که به همت شورای امر به معروف و نهی از منکر، روابط عمومی و امور بانوان و خانواده شرکت نفت و گاز اروندان برگزار شد از تمامی بانوان با اهدا کتاب و همچنین بانوان برتر نیز که در حوزه حجاب، زمینه های کاری و مسابقات قرآنی افتخار آفرین بودند با اهدای هدایایی تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0