تماس با ما
سه‌شنبه, 28 ارديبهشت 1400
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ 
گام بلند شركت نفت و گاز اروندان در بهره برداری از میادین نفتی غرب كارون
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: در افق 1404 میزان تولید نفت در غرب کارون باید به بالای 1 میلیون بشکه برسد، در توسعه میادین نفتی گام های بلندی برداشته ایم و بنا است با همین رویکرد علیرغم تحریم های ظالمانه پیش برویم.

جهانگیر پورهنگ مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان در نشست خبری مشترک با فرماندار خرمشهر که امروز(18بهمن) برگزار شد با اشاره به امر مهم مسئولیت، اظهار کرد: مسئولیت توام با پاسخگو بودن است، کسی که توانایی پاسخگویی به افکار عمومی را نداشته باشد نباید مسئولیت بپذیرد در واقع هر فرد در هر مسئولیتی باید پاسخگوی مسئولیت خود باشد و در جهت تنویر افکار عمومی گام بردارد.
پورهنگ با اشاره به مسئولیت اجتماعی شرکت نفت و گاز اروندان، افزود: از سوی وزارت نفت طرح هایی در این خصوص تعریف شده است، که در چهار بخش شامل بهداشت، آموزش، راه و شهرسازی و آبفا، می باشد و اقدامات بسیار خوبی در این خصوص تا به امروز صورت گرفته است.


مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان با اشاره به استخدام نیروهای بومی این شرکت، تصریح کرد: شرکت نفت و گاز اروندان نزدیک به 561 نفر پرسنل رسمی دارد که از طریق آزمون های سراسری جذب شده اند، همچنین لازم به ذکر است که 96 درصد نیروهای پیمانکار این شرکت بومی و از استان خوزستان هستند.
وی با اشاره به مسئولیت گسترده و فرا منطقه ای شرکت نفت و گاز اروندان، تاکید کرد: شرکت نفت و گاز اروندان با دیگر دستگاه های اجرایی در شهرستان متفاوت است و یک حوزه فرا منطقه ای است مسئولیت گسترده ای برعهده دارد و فعالیت و خدمات دهی آن تنها مختص به شهرستان خرمشهر نیست. 


پورهنگ در رابطه با دریافت حق آلایندگی نفت، بیان کرد: طبق قانون حق آلایندگی یک درصد عملکرد است که در تمام استان تقسیم بندی می شود.
مدیرعامل شرک نفت و گاز اروندان عنوان کرد: در افق 1404  میزان تولید نفت در غرب کارون باید به بالای 1 میلیون بشکه برسد، در توسعه میادین نفتی گام های بلندی برداشته ایم و بنا است با همین رویکرد علیرغم تحریم های ظالمانه ای که بر کشور حاکم است با استفاده از توان و ظرفیت داخل حرکت کنیم.
وی بیان کرد: اگر چه بخش توسعه ای بر عهده شرکت مهندسی و توسعه نفت است و راهبری تولید و انتقال بر عهده ما است اما باید بتوانیم با ایجاد تعامل و همکاری لازم به افق مد نظر در بحث تولید نفت رسید.
پورهنگ با اشاره به میادین نفتی که توسط نفت و گاز اروندان تحویل گرفته شده است، گفت: میدان آزادگان جنوبی، تلمبه خانه غرب کارون، میدان آزادگان شمالی را تحویل گرفته ایم و بنا است میدان یادآوران را نیز تحویل بگیریم.


مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان عنوان کرد: در بحث مرمت و مدرسه سازی و خدمات رسانی فرهنگی اقدامات خوبی صورت گرفته است که جنبه معنوی آن بسیار حائز اهمیت است. برنامه تولیدی ما در شش ماهه اول سال محقق شده است و به امید خدا در شش ماه دوم تلاش خواهیم کرد تا بطور کامل محقق شود.


وی با اشاره به اهم توجه به کاهش آلودگی های نفتی، گفت: محیط زیست و تالاب یک سرمایه ملی است و ارزش تالاب را کمتر از تولید نفت نمی دانیم، تمام تلاش ما بر این است در تالاب هورالعظیم آلودگی نفتی نداشته باشیم، اگر چه بدیهی است وقتی فعالیت اکتشافی و توسعه ای نفتی انجام می شود طبیعت به تبع آن فعالیت آسیب می بیند اما باید حدالامکان از ظهور این آلودگی ها جلوگیری نماییم و اگر بعضا آلودگی هایی صورت می گیرد تجهیزاتی داشته باشیم تا در اسرع وقت اثر زیانبار آلودگی را از بین ببریم.
پورهنگ تصریح کرد: اخیرا یک شرکت دانش بنیان خوزستانی خاک هایی که صد در صد به نفت آلوده شده بودند را بازیافت و برای کشاورزی احیا کرد و برنامه داریم این قبیل خدمات را ادامه بدهیم. خودمان را نسبت به محیط زیست مسئول می بینیم و تا به امروز با اداره کل حفاظت محیط زیست استان نسبت به اجرای هرگونه اقدامی هماهنگ بوده ایم و تلاش می کنیم کمترین آسیب را به محیط زیست داشته باشیم.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0