تماس با ما
چهارشنبه, 3 مرداد 1403
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ 
امضا قرارداد توسعه 2 میدان نفتی در شركت ملی نفت ایران/ بخش خصوصی در حوزه فرآورش نفت خام مشاركت می كند
شرکت ملی نفت ایران (یکشنبه؛ 27 خردادماه) قرارداد طرح توسعه و بهره برداری میدان نفتی چنگوله و بند کرخه را امضا و خدمات فرآورش نفت خام با استفاده از تاسیسات سریع احداث کارخانه ای میدان های قلعه نار، کبود، بالارود و منصوری را به بخش خصوصی واگذار کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، قرارداد توسعه و بهره برداری میدان نفتی چنگوله و بندکرخه با هدف تولید روزانه به ترتیب 60 و 18هزار بشکه نفت امضا شد.

از جمله عملیات اجرایی در میدان چنگوله می توان به حفاری 18 حلقه چاه تولیدی، حفاری 2 حلقه چاه ارزیابی، حفاری 2 حلقه چاه دفع پساب و تعمیر دو حلقه چاه، احداث تاسیسات سرچاهی و خطوط لوله جریانی و احداث تاسیسات فرآورش و انتقال نفت خام و گاز همراه اشاره کرد.

گفتنی است که طرح توسعه میدان نفتی چنگوله از طرح‌های مصوب سفر "رئیس‌جمهور شهید" به استان ایلام به‌شمار می‌رود و توسعه آن، نقش مهمی در رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در استان ایلام دارد به طوری که پیش بینی می شود،6500 فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کند. طرح توسعه و بهره برداری میدان بند کرخه نیز 2500 فرصت شغلی مستقیم و مستقیم ایجاد می کند.

امضا 2 قرارداد خرید خدمات فرآورش نفت خام با استفاده از تاسیسات سریع احداث

همچنین قراردادهای خرید خدمات فرآورش نفت خام با استفاده از تاسیسات سریع احداث کارخانه ای (Skid-mounted) در قالب قرارداد مشارکت عمومی-خصوصی به روش BOO (ساخت، تملک، بهره‌برداری) امضا شد.

امضا کنندگان قرارداد مدیریت سرمایه گذاری و کسب و کار شرکت ملی نفت ایران و شرکت توسعه نفت و گاز مپنا و گروه صنعتی مهام شرق بودند.

از ویژگی های این دو قرارداد می توان به مشارکت بخش خصوصی با سرمایه گذاری حدود 250 میلیون دلار در بالادست صنعت نفت اشاره کرد.

 

 

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0