تماس با ما
چهارشنبه, 3 مرداد 1403
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ 
در حاشیه سومین روز نمایشگاه بین‌المللی نفت امضاء شد؛
قرارداد شركت نفت و گاز اروندان با دانشگاه صنعت نفت با موضوع طراحی و بهینه‌سازی استفاده از فوم در فرازآوری مصنوعی با گاز
در حاشیه سومین روز بیست و هشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی قرارداد پژوهشی شرکت نفت و گاز اروندان با دانشگاه صنعت نفت منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، امروز(21 اردیبهشت 1403)، در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی قرارداد «طراحی و بهینه‌سازی استفاده از فوم در فرازآوری مصنوعی با گاز» این شرکت با دانشگاه صنعت نفت با امضاء عبداله عذاری اهوازی مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان، محمد چهاردولی رئیس دانشگاه صنعت نفت و عیسی نویری رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز اروندان منعقد شد.

بنا به این گزارش، هدف از این ‏طرح، ارزیابی تجربی و آزمایشگاهی عملکرد انواع سورفکتانت‌های مختلف در حضور آب و فاز هیدروکربنی با ‏در نظر ‏گرفتن اهمیت تخلیه سیالات ته‌چاهی است.
مبلغ این قرارداد 29 میلیارد ریال و مدت اجرای آن یک سال است.
در این طرح پژوهشی، یک رویه آزمایشگاهی منحصر‎به‎فرد به‌منظور ‏پیاده‌سازی فرآیند فرازآوری ‏مصنوعی با گاز به کمک فوم طراحی شده که بازدهی فرازآوری با فوم و ارتباط آن با ‏خصوصیات سورفکتانت مورداستفاده، بررسی ‏می‌شود؛ مجموعه بررسی‏های آزمایشگاهی شامل‌ میزان تولید فوم (Foamability)، پایداری فوم (Stability)، ریولوژی فوم (Rheology)، کشش بین سطحی سیالات مختلف و در نهایت آزمایش‌های فرازآوری ستون مایع در دبی‎های مختلف گاز و غلظت‎های مختلف سورفکتانت‌‌ انجام می‌شود.‏

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0