تماس با ما
چهارشنبه, 3 مرداد 1403
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ 
در آیین رونمایی از سند حکمرانی مبتنی بر هوش مصنوعی شرکت ملی نفت ایران صورت گرفت؛
قرارداد امكان سنجی فنی و اقتصادی دیجیتال سازی میدان نفتی دارخوین به امضا رسید
در دومین روز بیست و هشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی قرارداد امکان سنجی هوشمند و دیجیتال سازی میدان دارخوین امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، امروز(۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳)، قرارداد پژوهشی امکان سنجی دیجیتال سازی میدان دارخوین با حضور دکتر خجسته مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و مهندس عذاری اهوازی مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان، به امضاء سید مهدیا مطهری مدیر پژوهش و فناوری شركت ملی نفت ایران، علیرضا رهایی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و عیسی نویری رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز اروندان رسید.

مهندس عذاری اهوازی در خصوص این قرارداد بیان داشت: صنعت نفت و گاز با چالش‌های فنی و عملی بسیاری روبرو است كه می‌توان با بهره گیری از فناوری‌های دیجیتالی و تحلیل داده‌های پایش شده به بهبود عملکرد و كاهش هزینه‌های عملیاتی پرداخت؛ میدان نفتی دارخوین نیز از جمله میدان‌های مورد بررسی است كه با اجرای یک پروژه دیجیتالی کردن، می‌توان به پیشگیری از مشکلات تولیدی و افزایش بهره‌وری در آن دست یافت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امکان‌سنجی فنی و اقتصادی دیجیتالی سازی میدان نفتی دارخوین موضوع اصلی این قرارداد است، یادآور شد: بررسی و امکان‌سنجی فنی-اقتصادی دیجیتال‌سازی میدان نفتی دارخوین (DOF) و همچنین شناسایی چالش‌ها و فرصت‌های میادین نفتی دیجیتال در میدان دارخوین و تأثیر آن در بهبود عملکرد تولید میدان از جمله اهداف این قرارداد است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان انجام مطالعات، بررسی وضعیت فعلی میدان نفتی دارخوین، شناسایی موانع استفاده از فناوری دیجیتال و همچنین طراحی و پیاده‌سازی سامانه داده‌ محور جمع آوری، پایش و تحلیل داده‌های مختلف این میدان را از دیگر اهداف این قرارداد پژوهشی برشمرد.

عذاری اهوازی با اشاره به ارزش ۵.۵ میلیارد ریالی این قرارداد، عنوان کرد: ارائه راهکارهای مراقبت پیشگیرانه برای جلوگیری از خرابی‌ها و افزایش بهره‌وری در عملیات نیز از دیگر اهداف این قرارداد محسوب می‌شود.

 

 

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0