تماس با ما
دوشنبه, 30 فروردين 1400
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ 
فرماندار ویژه خرمشهر عنوان کرد؛
عملكرد قابل تقدیر نفت و گاز اروندان در بخش مسئولیت اجتماعی

محمد حیدری فرماندار خرمشهر در نشست خبری مشترک با مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان با اشاره به مسئولیت اجتماعی این شرکت، اظهار کرد: احداث استادیوم پانزده هزار و پنج هزار نفری و احداث بزرگترین استخر در شهرستان خرمشهر، از اقدمات قابل تقدیر نفت و گاز اروندان در بخش مسئولیت اجتماعی است.


وی افزود: همچنین احداث مدرسه و کمک های بهداشتی جزو اقداماتی بوده که توسط شرکت نفت وگاز اروندان در بخش مسئولیت های اجتماعی اجرا شده است که همچنان این قبیل فعالیت ها و خدمات رسانی ادامه دارد.


فرماندار خرمشهر با اشاره به توزیع درآمد حاصل از صادرات در شهرستان خرمشهر، گفت: دومین گمرک جنوب کشور در زمینه افزایش درآمد هستیم، اما درآمدها در خزانه کشور براساس قانون بودجه توزیع می شود.


حیدری عنوان کرد: پایانه بین المللی شلمچه همچنان فعال است و روزانه قریب به 200کامیون صادرات به کشور عراق داریم. در بخش گمرک، خرمشهر نسبت به سال گذشته 184درصد افزایش صادرات به صورت وزنی و حجمی داشته  و درآمد ها به نسبت سال گذشته افزایش یافته است.


وی با اشاره به حق آلایندگی و توزیع آن تصریح کرد:  اهمیت آلایندگی به هزینه کرد آن مربوط  است، یعنی اینکه درآمدی که از آلایندگی وارد شهرستان خرمشهر می شود در کجا هزینه می شود، اخیرا جلسه ای در استانداری با مدیر برنامه بودجه استان و مدیرکل حفاظت محیط زیست در خصوص تعیین ضرایب آلایندگی داشتیم.


فرماندار خرمشهر ادامه داد: از نفت و گاز اروندان و شرکت توسعه نفت آلایندگی دریافت نکرده ایم، میزان برآورد آلایندگی ها از نفت و گاز اروندان نزدیک به 50 درصد است و از توسعه نفت 23 درصد، که مصوب شده و باید روال اداری آن طی و در کشور نیز تایید شود.


حیدری با تاکید براینکه باید تلاش کنیم تا مشکلاتمان را از طریق قانون حل و فصل کنیم، یادآور شد: باید ساختار را جوری تنظیم کنیم که همه نهادهای خدماتی از حق آلایندگی بهرمند شوند.
وی تصریح کرد: ماهیانه عدد قابل توجهی از محل عوارض آلایندگی پالایشگاه آبادان دریافت می شود اما به دلیل مشکلاتی که در شهرداری وجود دارد این مبالغ جهت پرداخت حقوق پرسنل و دیون صرف می شود و خروجی آن برای شهروندان در بحث خدمات رسانی قابل لمس نیست.


حیدری ضمن تقدیر از روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان و فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر استمرار این چنین نشست هایی را جهت آگاه سازی جامعه از خدمات شرکت نفت و گاز اروندان الزامی دانست

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0