تماس با ما
دوشنبه, 30 فروردين 1400
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ 
همزمان با هفته پدافند غیرعامل از سوی شرکت نفت و گاز اروندان برگزار شد
رزمایش و تمرین شرایط اضطراری در تاسیسات نفتی غرب كارون
همزمان با هفته پدافند غیرعامل از سوی شرکت نفت و گاز اروندان اقدام به برگزاری رزمایش و تمرین شرایط اضطراری در تاسیسات نفتی تحت سرپرستی این شرکت در منطقه عملیاتی غرب کارون شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، هفته نکوداشت پدافند غیرعامل با هدف ترویج و فرهنگ سازی در این ارتباط در سال جاری از پنجم تا دوازدهم آبان ماه در چارچوب ابلاغ شیوه نامه های اجرایی مدیریت HSE،  پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی نفت ایران برگزار گردید. 

رزمایش برنامه شده از سوی شرکت نفت و گاز اروندان که به منظور ارتقای سطح آمادگی و هماهنگی میان تيم های عملياتی در شرايط اضطراری صورت گرفت بر اساس سناریو ایجاد حریق و سرعت عمل در مهار آتش سوزی تعریف و به اجرا گذاشته شد. 

در برنامه ریزی این مانور مدير منطقه به عنوان (رئيس تيم واكنش اضطراری)، رئيس بهره برداری (فرمانده صحنه)، اعضای تيم واكنش اضطراری متشکل از سرپرستان تعميرات، خدمات و پشتيبانی، حراست، HSE، بازرسی فنی و فناوری اطلاعات و ارتباطات مشارکت داشتند. 

حضور تيم های عملياتی و امدادی شامل آتش نشانی و خدمات ایمنی، امداد و نجات، پزشكی، سرشماری / جستجو و حراست و سرعت عمل آنها از نکات شاخص در این تمرین بود که در جلسه ارزيابی عملكرد مانور و  شناسايی نقاط ضعف و قوت مورد توجه قرار گرفت. 

مهندس جهانگیر پورهنگ مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان اهمیت برگزاری این رزمایش در هفته پدافند غیر عامل، را خاطرنشان کرد و از دست اندرکاران برگزاری این مانور آموزشی که می تواند در جای خود سرعت عمل واحدها بخش های عملیاتی و پشتیبانی را در شرایط اضطراری بررسی و مورد ارزیابی کارشناسی قرار دهد، قدردانی به عمل آورد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0