تماس با ما
دوشنبه, 30 فروردين 1400
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ 
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت نفت و گاز اروندان:
تولید از میادین مشترك در غرب كارون اولویت نخست این شركت است
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت نفت و گاز اروندان گفت: تولید و نگهداشت تولید از میادین مشترک در غرب کارون اولویت نخست این شرکت است که براساس برنامه زمانبندی در دست اجرا قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان،مهندس جهانگیر پورهنگ روز چهارشنبه (پنجم شهریورماه) در برنامه زنده افق روشن که به مناسبت هفته دولت با موضوع « دستاوردهای صنعت نفت و گاز در استان خوزستان» از سیمای استان بخش شد، ضمن بزرگداشت مقام والای شهدای دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر و گرامیداشت هفته دولت، افزود: برنامه تولید از میادین تحت سرپرستی این شرکت تا سال 1404 افزون بر یک میلیون بشکه در روز پیش بینی شده است.
وی اظهار کرد: در زمان حاضر این شرکت توان تولید روزانه 420 هزار بشکه نفت از میادین غرب کارون را دارد که با اتمام عملیات حفاری و واگذاری چاه های تولیدی از سوی شرکت مهندسی  و توسعه نفت به عنوان مجری طرح توسعه میادین غرب کارون این ظرفیت افزایش هم خواهد 

پورهنگ با اشاره به اینکه میدان های مشترک در غرب کارون که در این مقطع در مراحل توسعه قرار دارند شامل آزادگان و یاران شمالی و جنوبی، یادآوران و سهراب می باشند، گفت: به زودی 20 حلقه چاه تولیدی در میدان آزادگان  از سوی شرکت متن برای بهره برداری به شرکت نفت و گاز اروندان واگذار خواهد شد.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان افزود: این شرکت هم اکنون از طریق تلمبه خانه غرب کارون توان انتقال روزانه 700  هزار بشکه  نفت به پالایشگاه ها و مبادی صادراتی را دارد و در آینده نیز  به بیش از یک میلیون بشکه در روز افزایش می یابد.
وی  اظهار کرد: شرکت نفت و گاز اروندان در سال 1383 با هدف بهره برداری از میادین غرب کارون  تاسیس و از شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران است که با توجه به اهمیت کار به طور مستقل مسئولیت بهره برداری از میادین  غرب کارون در استان خوزستان را عهده دار می باشد.

پورهنگ گفت: با تلاش متخصصان ، مهندسان و کارکنان این شرکت  برغم تحریم ها و محدودیت ها ، فعالیت های خوبی در امر  تولید در این منطقه صورت گرفته و این روند پرشتاب استمرار داشته و دنبال می شود.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان  ویژگی کار و فعالیت در موقعیت عملیاتی این شرکت را اهمیت و حساسیت نسبت به مسائل زیست محیطی عنوان کرد و افزود: در این زمینه با هم افزایی و همکاری موثر با اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان راهکارهای موثر و قابل توجهی با استفاده از فناوری های روز در مباحث حفاظت از خاک، آب و هوا اندیشیده و به اجرا گذاشته شده است.
وی با این توضیح که فعالیت های نفتی در میادین  آزادگان و یاران در تالاب هورالعظیم به عنوان یکی از تالاب های ثبت شده جهان که دارای اهمیت بین المللی و بسیار بالایی برای کشورمان است، صورت می پذیرد، اظهار کرد: توجه به حفاظت از این تالاب مسئولیت این شرکت را در قبال محیط زیست مضاعف می سازد که در این ارتباط به نحوی برنامه ریزی شده است که از ایجاد آلایندگی  آب و خاک و همچنین هوای منطقه پیشگیری و ریسک آلاینده ها به کمترین میزان و حتی به صفر برسد.
پورهنگ در پیوند با این مطلب به تهیه تجهیزات تخصصی برای مقابله با آلودگی ناشی از نشت مواد نفتی در آب، جمع آوری و دفن کنده های حفاری در فضایی عایق بندی شده و غیر قابل نفوذ و پیگیری طرح های پژوهشی با مراکز دانشگاهی برای رفع آلودگی و استفاده دوباره از خاک های آلوده پس از رفع آثار مواد نفتی و همچنین حذف مشعل (فلر) با انتقال گاز به کارخانه در دست احداث و تبدیل آن به ارزش افزوده از طریق تفکیک مایعات گازی و استفاده از گاز تصفیه شده برای مصارف خانگی و تجاری اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان درباره  فعالیت های این شرکت در موضوع ایجاد اشتغال اظهار کرد: صنعت نفت  در بخش بالادستی با وجود  حجم سرمایه گذاری کلان اما اشتغالزایی محدودی دارد و ایجاد فرصت های شغلی در بخش های پایین دستی این صنعت از جمله بخش های پالایشی و پتروشیمی است که به طور مستقیم و غیر مستقیم زمینه اشتغال را فراهم می آورد.
وی گفت: با این وجود این شرکت در قالب پیمانکاری و برون سپاری پروژه ها برای دو هزار و 300  نفر فرصت اشتغال ایجاد کرده و هم اینک حدود دو هزار نفر نیز درسایر پروژه های  توسعه ای  مشغول کار می باشند.
پورهنگ در پاسخ به پرسشی درباره ایفای نقش این شرکت در تحقق مسئولیت های اجتماعی با اشاره به اینکه بخشی از اقدامات زیست محیطی شرکت در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی است، افزود: این  شرکت همسو با وظایف ذاتی خود در زمینه مسئولیت اجتماعی نیز از طریق هماهنگی با مدیریت طرح توسعه و عمران  مناطق  نفتخیز شرکت ملی نفت ایران و از طریق بسیج سازندگی شرکت، فعالیت هایی در جهت تامین نیازهای شهرها و روستاهای پیرامونی تاسیسات داشته است . 
که در این خصوص  360 پروژه در جهت ارایه خدمات به شهرها و روستاهای همجوار تاسیسات از جمله خرمشهر، دشت آزادگان و شادگان تعریف و از سوی مدیریت عمران و توسعه مناطق نفتخیز وزارت نفت 168 میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته که تا کنون 50 درصد پروژه های از جمله احداث سالن چند منظوره دارخوین ، بیمارستان سوسنگرد به اتمام رسیده و در حال بهره برداری است.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان با بیان اینکه  اعتبارات تخصیصی از این محل در قالب اجرای پروژه های مرتبط با آموزش،  راه ،  آبفا   و بهداشت  می باشد، اظهار کرد: علاوه بر این در جریان سیلاب سال گذشته وزارت نفت 70 میلیارد تومان برای تعمیر 90 مدرسه که دچار آسیب شده بود اختصاص و مرمت این مدارس در مدت سه تا چهار ماه انجام گردید.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0