تماس با ما
دوشنبه, 5 خرداد 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۲/۱۳ 
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان خبر داد؛
برنامه ریزی برای دستیابی به ظرفیت تولید ۵۰۰ هزار بشكه ای نفت در اروندان/ تحریم ها نبود، می توانستم تجهیزات نفتی ساخت داخل را صادر كنیم
مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان از برنامه این شرکت برای افزایش تولید روزانه نفت تا یک میلیون بشکه در افق ۱۴۰۴ خبر داد و گفت: در برنامه امسال نیز افزایش ظرفیت تولید نفت به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز پیش بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، جهانگیر پورهنگ در حاشیه نشستی با اصحاب رسانه که در دومین روز از نمایشگاه بیست و چهارم صنعت نفت برگزار شد، گفت: با برنامه ریزی انجام شده امیدواریم بتوانیم امسال ظرفیت تولید نفت را در منطقه غرب کارون به ۵۰۰ هزار بشکه در روز برسانیم.

وی با اعلام این که منطقه غرب کارون، از ذخایری در حدود ۹۵ میلیارد بشکه نفت درجا برخوردار است، گفت: بنا بر پیش بینی اولیه حدود هشت میلیارد بشکه از این میزان نفت قابل برداشت است. 

وی ادامه داد: بنابر افق چشم انداز شرکت، میزان تولید نفت از این منطقه تا سال ۱۴۰۴ باید به یک میلیون بشکه در روز برسد. در همین راستا افزایش ظرفیت تولید به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز برای امسال پیش بینی شده است.

پورهنگ افزود: برنامه تولید شرکت در سال گذشته به میزان 102 درصد محقق شده است و از نظر رسیدن به برنامه تولید در منطقه غرب کارون نگرانی نداریم.

 

تحریم ها نبود، می توانستم تجهیزات نفتی ساخت داخل را صادر کنیم

پورهنگ همچنین با اشاره به کیفیت مطلوب تجهیزات ساخت داخل گفت: تلاش های شرکت ملی و وزارت نفت ایران برای ارتقای سطح استاندارد کالاها و تجهیزات ساخت داخل باعث شده تا سازندگان داخلی به صورت جدی تر به این موضوع بپردازند.

وی ادامه داد: سطح کیفی و استاندادهای مربوط به این تجهیزات به حدی است که می توان گفت: اگر کشور در شرایط تحریم قرار نداشت، امکان صدور بخش قابل ملاحظه ای از این تجهیزات وجود داشت.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان همچنین از دستور اخیر وزیر نفت مبنی بر استانداردسازی حداکثری در احداث تاسیسات جدید خبر داد و گفت: بنابراین دستورالعمل طراحی و ساخت تمامی تجهیزات جدید باید با سخت‌ترین قوانین استاندارد در حوزه ساخت و زیست محیطی صورت بگیرد.

 

مهار سیل و عمل به مسئولیت های اجتماعی در اروندان

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان در خصوص اقدامات این شرکت در عمل به مسئولیت های اجتماعی و مهار سیلاب های اخیر در مناطق جنوبی کشور نیز گفت: در جریان سیل اخیر حدود ۵ میلیون مترمکعب خاکریزی صورت گرفته است. 

وی ادامه داد: هنوز برآورد مشخصی از میزان خسارات وارده در دست نیست و برای این کار باید کار کارشناسی صورت بگیرد؛ ولی در حال حاضر رقم اعلام شده از سوی وزیر نفت مبنی بر خسارت 10 هزار میلیارد ریالی در کل تاسیسات صنعت نفت مد نظر قرار گرفته است.

وی همچنین در خصوص عملکرد شرکت متبوعش درعمل به دیگر بخش های مسئولیت های اجتماعی در صنعت نفت نیز گفت: بحث CSR به طور جدی در دستور کار شرکت نفت و گاز اروندان است و دنبال می شود. با این وجود میزان تحقق آن بسته به میزان بودجه ای است که از اجرای پروژه ها تامین می شود. 


جمع آوری 50 میلیون فوت مکعب گاز در غرب کارون

پورهنگ همچنین در خصوص جمع آوری گازهای همراه در منطقه غرب کارون نیز گفت: جمع‌آوری گازهای همراه در این منطقه به ۲ روش انجام می‌شود؛ یکی ساخت ان جی ال ۳۲۰۰ و دیگری برگزاری مزایده برای جمع آوری 50 میلیون فوت مکعب گازهای فلر.

وی ادامه داد: در طرح جمع آوری 50 میلیون فوت مکعب گاز، مزایده ای برگزار شده و هم اکنون برنده مزایده مشخص شده است.
وی تاکید کرد: بنابر توافق انجام شده، شرکت مجری باید تا 18 ماه تجهیزات مربوط به جمع آوری گازهای همراه را در منطقه مستقر کند.

به گفته پورهنگ مابقی گازهای مشعل برای استفاده به ان جی ال 3200 ارسال خواهد شد.

 

توسعه سهراب به یک شرکت ایرانی واگذار می شود

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان در ادامه از انجام مذاکراتی با یک شرکت ایرانی برای واگذاری طرح توسعه میدان سهراب خبر داد و گفت: برای توسعه میدان سهراب پیشنهاداتی داده شده است و به زودی توسعه این میدان به یک شرکت ایرانی واگذار می‌شود.

پورهنگ ادامه داد: منطقه دارخوین به طور کامل از شرکت متن تحویل شده و سایر میدان‌های غرب کارون نیز پس از  پایان توسعه تحویل شرکت اروندان خواهد شد.

وی ادامه داد: توسعه میدان‌های جفیر و سپهر نیز به شرکت پاسارگاد سپرده شده است که هم اکنون منتظر صدور مجوز نهایی برای توسعه آن ها هستیم.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0